Afryka – język francuski, język portugalski

kasy fiskalne poznań Liturgiczne ornaty cena przystępna

Ziemie w Afryce były w dawnych czasach łakomym kąskiem dla potężnych gospodarczo krajów europejskich. Rywalizowały one między sobą o zdobycie jak największej liczby terytoriów, żeby wzmocnić swoją siłę w świecie. Nowo zdobyte ziemie uzależniały od siebie w każdej dziedzinie i kolonizowały je.

Takimi potęgami rywalizującymi między sobą o pierwszeństwo były Anglia, Francja i Portugalia. Naturalnym efektem kolonizacji było wprowadzenie własnego języka narodowego na zagarnięty obszar. Efekty działań z tamtych dawnych kolonialnych czasów są widoczne i trwają do dzisiejszego dnia.

Między innymi są to właśnie języki, które na dobre przyjęły się w koloniach. Silny jest język angielski, ale zaraz po nim plasuje się język francuski i dalej język portugalski jeśli chodzi o ich zasięg na afrykańskim kontynencie. Język francuski możemy spotkać jako urzędowy w wielu krajach Afryki.

Posiadając umiejętność posługiwania się tym językiem tam właśnie poradzimy sobie najlepiej. Możemy więc bez językowych stresów pojechać do Gabonu, Burkina Faso, Mali, Konga lub Togo, do Senegalu, Rwandy i do Burundii oraz na Mauritius i Wybrzeże Kości Słoniowej. Z powodzeniem sfinalizujemy tam swoje planowane działania nie odczuwając bariery językowej.

Język trzeciego kolonizatora, czyli język portugalski jest również do dzisiaj używany i ma status urzędowego w kilku krajach afrykańskich. Spotykamy go w Mozambiku, Angoli, Gwinei Bissau, Republice Zielonego Przylądka oraz na Wyspach Świętego Tomasza i Książęcej..